Remont czy odświeżenie? A…ile to będzie kosztować?

Przychodzi taki dzień, kiedy spoglądasz na swoje mieszkanie nieco inaczej. Zaczynasz oceniać: Ściany są brudne i poobijane, wszędzie leżą rzeczy, które przekładasz z kąta w kat, bo nigdy nie znalazłeś dla nich miejsca. Ciemna kuchnia przyprawia Cię o depresje, a płytki w łazience, zdają się hołdować estetyce poprzedniej dekady…

Wniosek: Pora na zmiany!

Skoro już podjąłeś decyzję, że nadeszła pora na remont, teraz trzeba się zastanowić jak duże będą to zmiany. Czy czeka mnie remont generalny, czy tylko odświeżenie?

Na podstawie zakresu prac określamy, czy mamy do czynienia z remontem generalnym, czy tylko lekkim odświeżeniem wnętrza.

Oto kilka wskazówek dzięki którym dowiesz się czy Twoje mieszkanie wymag remontu, czy tylko odświeżenia:

Twój wynik to: Remont

Czasem mieszkanie wymaga konkretnego remontu. Należy uzbroić się w cierpliwość. Takie pace ciągną się tygodniami, często dłużej niż planowaliśmy. Ile kosztuje remont mieszkania? Koszt remontu dużej mierze uzależniony jest od materiałów jakie wybieramy. Można remontować drogo i tanio. Należy jednak pamiętać planując remont mieszkania z runku wtórnego, że czasem mogą pojawić się nieoczekiwane wydatki. Warto zabezpieczyć dodatkowe ok. 30% sumy przeznaczonej na cały remont na tzw. „wszelki wypadek”. Koszt remontu generalnego może wynieść ok 15-20% wartości rynkowej mieszkania lub jak niektórzy czasem przeliczają to minimum 1000 zł/m2.

Twój wynik to: Odświeżenie

Dobra wiadomość, odświeżenie wnętrza trwa na ogół krócej niż remont i pozwala zaoszczędzić nawet 50% ceny remontu. Odświeżenie wnętrza to alternatywa dla remontu dzięki której zaoszczędzone pieniądze możesz wykorzystać na zakup wygodnej kanapy, pięknej komody lub dodatków poprawiających wygląd mieszkania. Jaki jest koszt odświeżenia? Wiele zależy od wyglądu mieszkania, czasem wystarczy kilka tysięcy, aby odświeżyć całe mieszkanie. Często to klient określa budżet jakim dysponuje, a my przygotowujemy zakres prac jaki możemy w tej cenie wykonać.

Jeśli wciąż nie wiesz, czy Twoje mieszkanie wymaga remontu, czy tylko odświeżenia zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację. Rzucimy naszym fachowym okiem, na Twoje mieszkanie i podpowiemy jak zaplanować wielką zmianę 🙂

Udostępnij: